Kadetky Majstrom oblasti Stred

21.04.2024 22:05:11
MŠK Žiar nad Hronom - VA UNIZA Žilina 3:0 (17, 26, 13) a 1:3 (-20, 20, -19, -20)

Kadetky odohrali v stredu 17. apríla posledné kolo súťaže v I. triede. V prvom zápase naplno bodovali a s výnimkou druhého setu diktovali tempo hry. Do druhého zápasu lepšie vstúpili hostky, vyhrali prvý set, druhý patril domácim. Naše hráčky v ďalšom priebehu zápasu nenadviazali na výkon z druhého setu a v poslednom zápase dlhodobej súťaže si do tabuľky pripísali prvú prehru. Žiarčanky dominovali počas celej sezóny 2023/2024, v ktorej odohrali 40 zápasov, z víťazstva sa tešili 39x a právom im patrí titul  Majster oblasti Stred.
Naše Kadetky sa od 10. do 12. mája v Novom Meste nad Váhom predstavia na finálovom turnaji o Majstra Slovenska.
O titul zabojuje osem najlepších družstiev zo Slovenska.